INCLUSION
INNOVATION
SECURITY
BUSINESS
INSIGHTS
ABOUT
MEDIA ENQUIRIES
VISA CISSEE SITE
VISA FACEBOOK
VISA YOUTUBE
VISA LINKEDIN
Visa та Ощадбанк запроваджують безконтактну систему оплати проїзду в електротранспорті Чернівців
  • 13 лютого 2019 року в Чернівцях Visa та Ощадбанк запустили систему оплати проїзду в тролейбусах за допомогою безконтактних платіжних карток і NFC-пристроїв на мобільних терміналах

Чернівці — 13 лютого, 2019р. ‒ Visa та Ощадбанк активно розгортають безконтактну платіжну інфраструктуру в громадському транспорті міст України. Транспортне рішення, впроваджене компанією Visa та Ощадбанком, дає можливість оплачувати проїзд у міських тролейбусах Чернівців безконтактними платіжними засобами будь-якого банку України чи світу та будь-якими NFC-пристроями з функцією безконтактних платежів, зокрема смартфонами з Apple Pay чи G Pay.

Visa_Oschadbank_Chernivtsi 1

На першому етапі реалізації проекту безконтактна оплата буде доступна на тролейбусному маршруті № 2. Вже з березня мобільні термінали для оплати проїзду безконтактними платіжними засобами, NFC-пристроями з функцією безконтактних платежів та  транспортною карткою використовуватимуться на всьому комунальному транспорті. Більшу частину зі 120 терміналів отримають кондуктори міських тролейбусів. Додатково термінали для приймання безконтактних платежів буде встановлено в точках поповнення транспортних карток. Наступним кроком у реалізації проекту планується встановлення стаціонарних валідаторів у тролейбусах.

Можливість безконтактної оплати в транспорті не лише робить оплату за проїзд більш комфортною для пасажирів, але й спрощує облік виручки, дає змогу чітко визначити кількість перевезених пасажирів, у тому числі пільгової категорії,  підвищує рівень безпеки та сприяє розвитку транспортної інфраструктури міста.

Visa_Oschadbank_Chernivtsi 2

Реалізація цього важливого інфраструктурного проекту стала можливою завдяки спільним зусиллям Чернівецької міської ради та партнерів, які вже успішно запустили безконтактні транспортні рішення у багатьох містах України: Ощадбанку, який виступив екваєром проекту та емітентом картки чернівчанина, компанії Visa, що забезпечила відповідну технічну готовність рішення та системного інтегратора ТОВ «Сімбол Транспорт».

Віра Платонова, голова регіону СНД і Південно-Східної Європи, Visa: «Visa має глобальну та локальну експертизу в запровадженні smart рішень для міської інфраструктури. Ми раді в партнерстві з Ощадбанком сприяти інноваційному розвитку українських міст і нас надзвичайно тішать темпи, з якими відбуваються ці зміни, зокрема, що стосується впровадження безконтактних оплат в транспорті. Чернівці – місто, що зачаровує своєю красою та гостинністю і має надзвичайний туристичний потенціал. Ми певні, що сучасні інфраструктурні рішення позитивно впливатимуть на подальший розвиток міста в цьому напрямку – і гості, і містяни зможуть комфортно пересуватися міським транспортом, користуючись усіма перевагами безконтактних оплат, серед яких зручність та безпека».

Андрій Пишний, голова правління Ощадбанку: «Дедалі більше міст України долучається до впровадження сучасних технологій оплати у громадському транспорті, що є індикатором розвитку smart city. З початку року Ощадбанк разом з Visa запускає транспортне рішення з безконтактної оплати проїзду вже у третьому місті країни. Сьогодні ми вітаємо улюблені багатьма українцями та іноземними туристами Чернівці. Впевнений, містяни й гості оцінять новацію, яка зробить користування транспортом ще більш зручним. Для жителів міста банк розпочинає випуск оновленої – безконтактної – картки чернівчанина, якою можна буде оплачувати проїзд у міському громадському транспорті».

На відміну від звичайної банківської платіжної картки картка чернівчанина містить фотографію власника, ідентифікаційні дані, штрих-код, безконтактний чип-модуль, який дає змогу як проводити банківські операції, так і надає місту можливість реалізовувати соціальні програми для його жителів. Ця картка підтримує різні додатки, пов’язані з наданням і обліком заходів соціальної підтримки та інших інформаційних сервісів і послуг.

Володимир Середюк, заступник міського голови Чернівців: «Значущість впровадження даного проекту для розвитку міста Чернівці важко переоцінити. Щиро раді, що положення Програми впровадження автоматизованої системи оплати проїзду в громадському пасажирському транспорті у Чернівцях та Меморандуму, підписаного Чернівецькою міською радою, компанією Visa та Ощадбанком, нарешті знаходять перше практичне втілення в електричному транспорті міста. Запровадження сучасних технологій дасть змогу пасажиру обирати зручний для себе вид оплати проїзду у тролейбусах міста, використовуючи при цьому транспортну картку, безконтактну платіжну картку будь-якого вітчизняного чи світового банку, будь-який NFC-пристрій із функцією безконтактних платежів, зокрема смартфон з Apple Pay чи G Pay, або готівкову сплату через систему обліку, яка дасть змогу місту та Чернівецькому тролейбусному управлінню контролювати питання пасажирських перевезень електричним транспортом. Дякуємо компанії Visa за плідну співпрацю в рамках проекту, надані місту програмне забезпечення, термінальне обладнання та першу партію транспортних карток. Вітаємо нову безконтактну Картку чернівчанина, що буде випускатися нашим партнером Ощадбанком. Чернівці стали одним з п’яти міст України, яке реалізувало для своїх жителів проект з випуску картки містянина.  Картка поєднує в собі банківський та транспортний модуль, що дозволить мешканцям нашого міста здійснювати оплату в громадському транспорті як поїздками, так і в безготівковій формі, користуючись при цьому всіма сучасними електронним сервісами Ощадбанку».

Оплата проїзду платіжними картками в комунальному наземному транспорті вже доступна в Івано-Франківську, Житомирі, Тернополі та Чернігові.