INCLUSION
INNOVATION
SECURITY
BUSINESS
INSIGHTS
ABOUT
MEDIA ENQUIRIES
VISA CISSEE SITE
VISA FACEBOOK
VISA YOUTUBE
VISA LINKEDIN
Ощадбанк та Visa запустили безконтактну систему оплати проїзду в міському наземному транспорті м. Тернопіль
  • 22 лютого у Тернополі Ощадбанк та Visa запустили систему оплати проїзду в міському наземному транспорті за допомогою безконтактних банківських карток і NFCпристроїв на стаціонарних валідаторах і на мобільних терміналах кондуктора
  • Вперше в Україні оплата безконтактними банківськими картками і NFC-пристроями стала можливою не тільки в міському комунальному транспорті, але і на приватних маршрутних таксі.

web-25

Тернопіль — 22 лютого, 2018 ‒ Тернопіль приєднався до числа прогресивних міст, де проїзд у міському наземному транспорті можна оплатити сучасним зручним засобом – безконтактними банківськими картками і NFC-пристроями, крім того вперше в Україні така можливість була реалізована у приватних маршрутних таксі. Валідатори і термінали відразу приймають безконтактні платіжні картки.

68 одиниць міського комунального транспорту (65 тролейбусів та 3 автобуси) та перші 15 маршрутних таксі, що обладнані мобільними терміналами, були оновлені і отримали можливість прийому оплати проїзду банківськими картками та NFC пристроями на рівні з міським електронним квитком та Файною карткою. Також, у 48 тролейбусах додатково встановлені  стаціонарні валідатори з такою ж функціональністю. Відповідно до рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 20.12.2017р. №980, вартість проїзду при сплаті банківською карткою складатиме 4 гривні у комунальному транспорті та 5 гривень у маршрутних таксі. Обробку платежів забезпечує Ощадбанк, який виступає еквайєром проекту.

web-4

За ініціативою мерії міста Тернопіль для реалізації цього важливого інфраструктурного проекту, що спрощує оплату проїзду в міському транспорті для мешканців і гостей міста, зусилля об’єднали оператор системи «Електронний квиток» ТОВ «Системний зв’язок», АТ «Ощадбанк» та компанія Visa. Системним інтегратором проекту виступило ТОВ «Симбол Системз».

Дмитро Крепак, в.о голови регіону СНД і Південно-Східної Європи, Visa: «Наша компанія має глобальну експертизу у впровадженні сучасних транспортних платіжних рішень і ми раді співпраці з містами України в цьому напрямку. В даному проекті Visa виступила технологічним партнером із розробки програмного забезпечення та оновлення валідаторів. Електронні платежі безконтактними картками – це зручно, безпечно і швидко. Я вітаю мешканців Тернополя із появою такого інноваційного рішення в місті».

Андрій Пишний, Голова правління Ощадбанку: «Вже кілька років Ощадбанк активно впроваджує «розумні» cashless-рішення в різноманітних сферах у різних містах. Головна цінність таких проектів – комфорт і  зручність для людей, адже банківська картка є вже майже у кожного. Транспортна інфраструктура – цікавий стратегічний напрям для популяризації безготівкових розрахунків. По-перше, проект дає місту можливість звільнити громадський транспорт від готівки, а по-друге – спрощує пасажирам оплату проїзду. Сьогодні до передових інноваційних міст долучився Тернопіль. І тут – вперше в Україні! – оплата безконтактними банківськими картками та NFC-пристроями стане можливою не лише в міському транспорті, але й в маршрутних таксі приватних перевізників».

Міський голова Тернополя зазначив, що електронний квиток – це крок до європейської системи перевезень пасажирів у громадському транспорті.

web-2

«Тернопіль пішов європейським шляхом розвитку громадського транспорту. Тернопіль одне з перших міст в Україні, де запроваджено електронний квиток – безготівкову оплату за проїзд у всьому громадському транспорті. Звичайно були проблеми та труднощі. Бо українські перевізники та водії не звикли до європейських правил перевезення. Але нам вдалося запровадити електронний квиток. Бо транспорт повинен виконувати основну функцію — вчасно та якісно перевозити тернополян та гостей міста. Транспорт повинен ходити згідно графіку, а кожен пасажир має відчувати, що йому надається якісна послуга», — зазначив тернопільський міський голова Сергій Надал.

Також міський голова підкреслив, що запровадження оплати банківськими картками важливий, але не останній етап у транспортній реформі Тернополя:

«Ми працюємо над тим, щоб зробити життя в місті більш комфортним, і оплата банківськими картками у транспорті зробить користування ним зручнішим. Пишаємось тим, що вперше в Україні таку можливість реалізовано і у приватному транспорті міста. Але, наголошую, що це лише черговий етап масштабної транспортної реформи у Тернополі. На часі закупівля великих низько підлогових автобусів та створення єдиної муніципальної транспортної компанії Тернополя. У нашому місті буде якісний, зручний та доступний громадський транспорт».

Платежі банківською карткою в транспорті стають все більш популярними і демонструють високу позитивну динаміку використання.  Так, до прикладу, в Житомирі, який став першим містом в Україні, де в комунальному наземному транспорті можна сплатити безконтактними картками, з вересня 2017 року по теперішній час середньомісячний приріст активних користувачів послуги сягає 50%, і ця динаміка зберігається.[1].

[1] За даними КП «Житомиртранспорт»